AKP KENDİ YAPTIĞI SAHTECİLİK ÜZERİNDEN SEÇİMİ YENİLEMEK İSTİYOR!

Deniz Varlı
https://twitter.com/AjansRize

AKP KENDİ YAPTIĞI SAHTECİLİK ÜZERİNDEN SEÇİMİ YENİLEMEK İSTİYOR!

AKP, boş arsaların adres gösterilerek seçmen kaydı yapıldığı gerekçesiyle Büyükçekmece’de seçimin yenilenmesini istiyor.

Büyükçekmece İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Mutlu, Cumhurbaşkanı’nın akrabası. Mehmet Mutlu, Cumhur İttifakı’nın Yenikapı mitingine katılmış, burada çektirdiği fotoğrafı facebook hesabından paylaşmıştır.

Boş arsaları adres gösteren partizan nüfus müdürü, kimleri seçmen olarak kaydetmiş olabilir?

Büyükçekmece’de seçimin yenilenmesi kararı verilmesi halinde, bu iş Büyükçekmece ile sınırlı kalır mı? Aynı konutta 40-50 seçmen kaydı yapıldığı, bunlardan, sınırlı imkâna sahip muhalefet tarafından tespit edilip itiraz edilenlerin seçmen kaydının dondurulduğu bilinmektedir.

Sahte seçmen kaydı yapmak, muhalefetin elinde değildir. Yani, istese bile bunu yapamaz. Çünkü nüfus müdürlerinin, kaymakamların hemen hepsi ‘Mehmet Mutlu’ kıvamındadır. Devleti Mehmet Mutlu gibi partizanlarla dolduran AKP, Büyükçekmece’de olduğu gibi istediği her yerde sahte seçmen kaydı yaparak, seçimi kaybetmesi halinde bunu bir iptal gerekçesi olarak kullanabilir.

AKP binlerce sahte seçmen kaydı yaptırmasına rağmen seçimi kaybetmiştir. Ve yaptığı sahteciliği günlerdir canlı yayınlarla kamuoyuna duyurmaktadır. Türkiye’nin başka nerelerinde bu gibi sahte kayıtlar yapıldığını muhalefet bilmiyor ama AKP çok iyi biliyor.

Ve, rantiyecilerin, imar yolsuzluğunu yol yapanların hortumu kesilir de kaynaklar halkın hizmetinde kullanılır endişesiyle İstanbul’un yönetimini bırakmamak için bu pespayeliği de yaparsa, AKP millet iradesine karşı gelmiş, kaybettiği seçimi tanımamış olarak toplumsal hafızaya kazınmış olacaktır.

Mehmet Mutlu, Cumhur İttifakı’nın Yenikapı mitinginde görülüyor…

Takip et ve Paylaş:
Follow by Email
Facebook
Google+
http://haberize.net/akp-kendi-yaptigi-sahtecilik-uzerinden-secimi-yenilemek-istiyor/
Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir