BİR MALUM OLAY, BİR MALUM VAKIF, BİR MALUM MÜDÜR YARDIMCISI VE BİR MALUM SENDİKA

BİR MALUM OLAY, BİR MALUM VAKIF, BİR MALUM MÜDÜR YARDIMCISI VE BİR MALUM SENDİKA

Rize’de bir okulda eşek kadar olmuş 8 öğrenci olur mu; olur. Bu eşşek herifler bir halt yer mi; yer. Okuldan ilişikleri kesilir mi; kesilir.

Savcılığa suç duyurusu yapılır mı; yapılır. Eşşekler bir ilçeye sürülür mü; sürülür.

Sonra yine eşşek kadar olmuş bir müdür yardımcısı şikayetten vazgeçmeleri için -doğal olarak- eşşekleri koruyup, “Ama siz de poz vermişsiniz” der mi; der. Eşşeklerden birinin malum vakfın başkanının yakını olması sürpriz midir; değildir.

Malum sendika, üyelerine, şikayetten vazgeçsinler diye baskı yapar mı; yapar. Kimileri korkuyla şikayetten vazgeçtikleri için suçlanabilir mi; suçlanamaz. Birisi baskılara boyun eğmeyip şikayetini geri almadığı için kahraman mıdır; evet.

Çünkü, cezasızlığın suça teşvik anlamına geldiğini bilmektedir. Bu olayın örtbas edilmesi, gelecekte daha büyük suçların işlenmesinin önünü açacaktır.

Başta Sayın Rize Valisi olmak üzere ilin kamu yöneticilerini ve Cumhuriyet Savcılarını göreve çağıralım. Lütfen siyasetçilerden talimat beklemeyin. Sizin işiniz siyasetçilerin gönlünü hoş etmek değildir. Bu tür olaylar şikayete bağlı suçlardan değil, kamu davası olduğu için millet adına re’sen soruşturma açılmalıdır.

Takip et ve Paylaş:
Follow by Email
Facebook
Google+
http://haberize.net/bir-malum-olay-bir-malum-vakif-bir-malum-mudur-yardimcisi-ve-bir-malum-sendika/
Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir