CUMHUR İTTİFAKINDA RİZE ÇATLAĞI!

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri yaklaşırken, Rize İl Merkezi’nde ortak aday gösteren AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin oluşturduğu Cumhur ittifakında kriz var. Rize’de AK Partinin Muradiye Belde Belediye Başkan Adayı Musa Süreyya Balcı’nın açıklamaları ittifakta çatlağa yol açtı.

AK Parti Muradiye Belediye Başkanı olan ve 31 Mart seçimlerinde yeniden AK Partiden aday gösterilen Musa Süreyya Balcı katıldığı bir tv programında “MHP belediye başkanlığını alırsa, halk hizmet alamaz mı?” sorusuna verdiği “Çöpü bile toplayamaz” cevabı Cumhur İttifakı’nda yer alan Milliyetçi Hareket Partisi kanadından büyük tepki aldı.

Musa Süreyya Balcı’nın çöp bile toplayamaz ifadesiyle ilgili bir açıklama yapan MHP Rize Merkez İlçe Başkanı Ali Erhan Cerrah, “Fitne ruhunu sarmış, hırs ve kibir gözlerine perde indirmiş bir aklıevvel çıkmış bir televizyonda ‘MHP gelirse çöp bile toplayamazlar’ diye bir cümle kuruyor” ifadelerini kullandı.

Açıklamasına “Lafa bakar mısınız lafa. Neresinden başlayayım. Neresinden tutayım. Nereden bakarsan bak izansızca bir açıklama. Bakınca gördüğüm kaybedeceğini anlayan birinin son çırpınışları o kadar. Herhalde koltuğundan ayrılınca ortaya çıkacak korkuları var ki böyle seviyesiz bir açıklamada bulunuyor. Hangi MHP’li belediyenin çöpü sokaklarda kalmış sormak lazım. Eğer ortada kalan bir çöp varsa o da beyefendinin fitne dolu ağzıdır” diye devam eden Ali Erhan Cerrah, ittifak yapılan belediyelerde canla başla çalıştıklarını, ülkenin bekası için biraraya geldiklerini ifade ederek, Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı’nın akıl sağlığının yerinde olmadığını ekledi.

AKIL SAĞLIĞI ŞÜPHELİ

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Ali Erhan Cerrah, açıklamasının son bölümünde Musa Süreyya Balcı için sert ifadeler kullanarak “Ülkenin bekası için biraraya gelmiş Cumhur ittifakına leke sürecek bir açıklamada bulunan birinin akıl sağlığından şüphe duyamaktayız. Akıl sağlığı yerinde olmayan birinin de Muradiye gibi güzide bir beldemizde belediye başkanlığı görevini sürdürmesi söz konusu olamaz” dedi.

KONUŞMA ŞEKLİ, ÜSLÛBU KALİTEYİ GÖSTERİR

MHP İl Başkan Yardımcısı Recep Ali Karakoyunlu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile AK Partili Belediye Başkan adayı Musa Süreyya Balcı’ya tepki gösterdi.

“Bir insanın konuşma şekli, üslûbu ve fikirleri kalitesini gösterir.” diyen MHP İl Başkan Yardımcısı Karakoyunlu, şöyle devam etti:

“Bu zatı dinlerken insanın aklına farklı şeyler geliyor. Bize gelen parayla çöp bile toplayamaz diyor; be zatı muhterem, insana sormazlar mı; ‘Sen parayı nerden buluyorsun?’
O zaman sormazlar mı; ‘Neden muhalefet belediyelerini çalışmıyor diye suçluyorsun?’
Ağızınla itiraf ediyorsun;
Muhalefet olursa hükümet ona para yollamaz.
Size yollar, çünkü sizin masraflarınız çok, sizde tasarruf anlayışı yok.
Bu zevata şunu söylemek lazım;
milliyetçi, ülkücü kadrolar devletin bir kuruşunu kendi lehine yemez, çarçur etmez, israf etmez.
Beytülmalı sakınır kollar, haramzadelere yedirmez.
Onun için şunu iyi bil ki; sana avantadan gelen para bize gelmese de bize devletimizden düşen hakla senden çok iş yaparız.”

“ALLAHIM YARDIM ET, BATIYORUZ!”

Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı, 2018 Nisan’ında “Yaptığımız menfezlerle Muradiye’nin seller ile olan kötü kaderini değiştiriyoruz” şeklinde açıklama yapmış, aynı yılın Ağustos ayında yağan yağmurla gelen sel felaketinde sosyal medyada fotoğraflarla birlikte yaptığı “Allahım yardım et, batıyoruz” paylaşımıyla ülkede gündem olmuştu.

Sel felaketi sırasında, dere içerisinde yapılmakta olan 7 katlı bina günlerce kamuoyunda tartışıldıktan sonra Belediye ekiplerince yıkılmıştı.

 

 

Takip et ve Paylaş:
Follow by Email
Facebook
Google+
http://haberize.net/cumhur-ittifakinda-rize-catlagi/
Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir