Cüzdan Belediyeciliği Değil Gönül Belediyeciliği

Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanlığı Aralık ayı İlçe Divan Toplantısı’nı Kendirli Beldesi’nde Prof. Dr. Necmettin Erbakan Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi. Açılışı Saadet Partisi Kendirli Belde Başkanı Yusuf Serdar ve Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Mehmet Terzi’nin yaptığı programa Saadet Partisi Kendirli Eski Belediye Başkanı ve GİK Üyesi Salih Uzun, Araklı Eski Belediye Başkanı ve GİK Üyesi Ümit Çebi, Rize Eski Belediye Başkanı ve GİK Üyesi Hasan Uzun’un yanı sıra çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Divan toplantısı sonrası bir konferans veren Ümit Çebi yerel seçimlere de değinerek, kendi belediye başkanlıkları döneminde partileri iktidarda olmamasına rağmen görevlerini borçsuz teslim ettiklerine ama şimdiki belediye başkanlarının partilerinin yıllarca tek başına iktidarda olmalarına rağmen borç batağında yüzdüklerine dikkat çekti:

“Salih Uzun Kendirli Belediye Başkanı, ben de Araklı Belediye Başkanı iken mecliste kapısını çalabileceğimiz milletvekillerimiz yoktu. Ama bu durum hizmetten geri kalmamıza neden olmadı. Erbakan hocamızın öğrettiği gibi tekeden süt çıkarmasını bildik ama şimdiki belediye başkanlarına bakıyoruz da, bu kadar olanak önlerine sunulmuşken ne hizmet edebiliyorlar ne de borç batağından kurtulabiliyorlar.

Aslında durumun vahametini genel seçimlerin yerel seçimlerin önüne alınmasından da kolayca anlayabiliriz. Genel seçimlerin öne alınmasının en önemli nedeni belediyelerdeki çürümüşlük, halkın belediyelere karşı olumsuz tavrı ile birlikte ortaya çıkmadan, çok fazla oy kaybetmeden genel seçimi aradan çıkarmaktı.

Şimdi çıkıp gönül belediyeciliği yapacağız diyorlar. Bunca yıl cüzdan belediyeciliği yapıp belediyeleri borç batağına sürükledikten sonra gönüller akla geldi ne yazık ki.

Yerel seçimlerde belediye başkanı soya sopa, boya posa bakılarak değil davasına ve hizmet anlayışına bakılarak seçilmeli.

Bu saatten sonra bu hizmetleri ancak yiğit belediye başkanları verebilir. Önümüzdeki yerel seçimlerde hiçbir yolsuzluğa bulaşmamış, hizmet sevdalısı, tertemiz yiğitlerimizle başta Kendirli Belediyesi olmak üzere bütün belediyeleri almaya, temizlemeye niyet ettik.”

Takip et ve Paylaş:
Follow by Email
Facebook
Google+
http://haberize.net/cuzdan-belediyeciligi-degil-gonul-belediyeciligi/
Instagram

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir