Kayıp çocuklar sağ salim bulundu

Rize’nin Fındıklı ilçesinde dün saat 17.00 sularında kaybolan 2 çocuk bugün 10.15’te evlerinin yakınındaki ormanlık alanda bulundu. Yaklaşık 17 saat sonra bulunan çocukların sağlık durumu iyi.

İlçenin Merkez Mahallesi’nde dün saat 17.00 sularında Halk Eğitim Merkezi’nin arkasındaki parkta oynarken ortadan kaybolan 4 yaşındaki Selim Yağız Özkan ve 5 yaşındaki Barış Yıldırım’ı bulmak için AKUT, AFAD, jandarma, polis ekipleri ve Fındıklı halkı seferber oldu. İlçede dünden bu yana Polis, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD, AKUT ekipleri tarafından Fındıklı sahili, kayalıklar ve sokak araları eğitimli köpekler tarafından aranırken, parka yakın yerdeki güvenlik kamerası görüntüleri incelemeye alındı. Sevindirici haber saat 10.15 sıralarında geldi. Kayıp çocukların sağ bulunduğu, sağlık durumlarının iyi olduğu ve ailelerine haber verildiği bildirildi.

FINDIKLI SABAHA KADAR UYUMADI

Çocukların kaybolduğu haberinin duyulması sonrası seferber olan Fındıklı halkı, arama çalışmalarına katıldı. Durmaksızın sürdürülen arama çalışmaları sonrası, çocukların bulunduğunun müjdesini Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu verdi.

Başkan Çervatoğlu, Jandarma, AFAD, AKUT ve diğer ekiplerle birlikte arama çalışmalarına katılan Fındıklı halkına teşekkür etti.

VALİ ÇOCUKLARIN ORMANLIK ALANDA BULUNDUĞUNU AÇIKLADI

Rize Valisi Kemal Çeber sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, yürütülen arama-kurtama çalışmaları neticesinde, çocukların ilçedeki ormanlık alanda sağ salim bulunduklarını söyledi. Çeber, bulunan çocukların sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.

VALİ: KRİMİNAL ŞÜPHE YOK

Rize Valisi kaybolan 2 çocukla ilgili yaptığı açıklamada, “Çocuklar yürüyüşe çıktıklarını söylüyor. Bizi kriminal anlamda düşündürecek bir veri yok” dedi.

 Rize'de kaybolan iki çocuk sağ salim bulundu

Takip et ve Paylaş:
Follow by Email
Facebook
Google+
http://haberize.net/kayip-cocuklar-sag-salim-bulundu/
Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir